:شماره تماس 
 :واتس اپ 

چگونه بلبرینگ ها را روان کاری کنیم ایا برای هر بلبرینگ گریس مخصوصی باید استفاده شود ؟

         تاریخ انتشار : 1398/06/11             به اشتراک بگذارید    

 

  انتخاب روان کار مناسب و روش روان کاری برای هر کاربرد مهم بوده و بخشی از تعمیر و نگهداری صحیح است.
مجموعه کاملی از گریس‌ها و روغن‌ها برای روان کاری بلبرینگ‌ها موجود می‌باشند. همچنین روانکارهای جامد را، برای شرایط دمایی بالا نیز باید به این مجموعه اضافه کرد. انتخاب  روان کار بستگی به شرایط کارکرد، نظیر محدوده دما، سرعت و اثر محیط اطراف دارد.
بهترین  شرایط دمای کارکرد وقتی به دست می‌آید که از حداقل مقدار روان کار لازم برای روان کاری مطمئن تأمین شود. ولی در شرایطی که روان کار وظایف دیگری نظیر آب‌بندی و انتقال حرارت را به عهده دارد، به مقدار روان کار بیشتری نیاز است.
روان کار موجود در یک چیدمان بلبرینگ‌ها به‌تدریج به علت  کار مکانیکی، پیر شدن و آلوده شدن خواص روان کاری خود را از دست می‌دهد. بنابراین لازم است گریس جدید اضافه یا به‌طور کامل تعویض شود و برای روغن، وجود فیلتر و تعویض روغن در محدودهای زمانی معین لازم است.

با نگهداری صحیح از بلبرینگ های صنعتی عمر مفید ان را افزایش دهید

 

چرخه عمر در بلبرینگ ها


اطلاعات و توصیه‌های این بخش برای بلبرینگ‌های بدون آب‌بند و یا حفاظ فلزی می‌باشند.
بلبرینگ‌های آب‌بند شده یا به حفاظ فلزی در هر دو طرف محتوی گریس می‌باشند و اطلاعات مربوط به گریس این بلبرینگ‌ها در بخش مربوط به گریس این بلبرینگ‌ها در بخش مربوط به آن بلبرینگ به همراه خلاصه‌ای از داده‌های عملکردی گریس آورده شده است.
معمولاً عمر گریس در بلبرینگ‌های آب‌بند شده از عمر بلبرینگ بیشتر است، لذا به جز موارد خاص، تمهیداتی برای روان کاری مجدد این بلبرینگ‌ها در نظر گرفته نشده است.

 

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

جنس بلبرینگ

بلبرینگ ها از چه موادی ساخته میشوند؟ بلبرینگ اجزای متفاوتی دارد، اجزای غلتنده یا همان ساچمه ها ،شبکه نگهدارنده ساچمه های بلبرینگ که در اینجا قفسه بلبرینگ نام دارد در برسی و شناخت انواع رایج بلبرینگ باید به متریال تشکیل دهنده این اجزا دقت کرد. همچنین رینگ خارجی و داخلی بلبرینگ که در برگیرنده این اجزاست خود از مواد و الیاژ های مختلفی ساخته میشود.

تاریخ انتشار : 1399/01/05

تلرانس بلبرینگ

این مقاله اطلاعاتی کلی در مورد بلبرینگ را به زبان ساده برای شما بازگو می‌کند اطلاعاتی از قبیل لقی و تلورانس بلبرینگ‌ها جنس بلبرینگ‌ها و قفسه‌های نگهدارندِ ساچمه‌ها ، همچنین توضیح کاملی در خصوص شماره‌هایی که بر روی بلبرینگ وجود دارد به شما ارائه می‌دهد

تاریخ انتشار : 1398/12/21

بلبرینگ دور بالا بیشترین سرعت چرخش در بلبرینگ

بلبرینگ ها دارای یک سرعت کارکرد حدی میباشند.سرعت حدی به وسیله معیارهایی نظیر پایداری ساختاری (Form Stability)، مقاومت قفسه، روانکاری قفسه و سطوح راهنما، نیروهای گریز از مرکز و ژیراتوری (Gyratory) وارده بر اجزای غلتنده، دقت و دیگر عوامل محدود کننده سرعت مانند آب‌بندها و روانکاری آب‌بندهای بلبرینگ، تعیین می‌شود.

تاریخ انتشار : 1398/12/14